Ile czasu potrzeba na wywiercenie jednego otworu w ścianie lub stropie betonowym?

wiercenie otworów w betonie

Data

Klienci korzystający z usług naszej firmy bardzo często zastanawiają się, jak dużo czasu poświęcamy na pojedyncze zlecenie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wymaga bardziej złożonych wyjaśnień. Dlatego, aby umożliwić lepsze oszacowanie czasu przeznaczonego na wywiercenie jednego otworu w ścianie lub stropie betonowym, przygotowaliśmy
poniższy artykuł. Odnajdą w nim Państwo najważniejsze informacje dotyczące trwania prac realizowanych przez fachowców w Cut Precision – firmie zajmującej się świadczeniem profesjonalnych usług budowlanych.

 

Proces przygotowawczy – dlaczego jest tak istotny i ile czasu poświęcamy na niego w Cut Precision?

 

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile czasu potrzeba na wywiercenie jednego otworu ścianie lub stropie betonowym, należy zacząć do odpowiedniego przygotowania przestrzeni do pracy. Prawidłowe zabezpieczenie powierzchni może zminimalizować ryzyko powstawania ewentualnych uszkodzeń oraz wpłynąć na podwyższenie poziomu ochrony pracowników przebywających w budynku. Właśnie dlatego sama logistyka przed przystąpieniem do wiercenia w ścianie lub stropie betonowym jest tak istotna. Może trwać nawet do 2 godzin. W przypadku niektórych prac realizowanych w Cut Precision spotykamy się również z koniecznością przymocowania wiertnicy wraz ze statywem i pierścieniami zbierającymi szlam wiertniczy. Wówczas czas trwania pracy również może ulec wydłużeniu.

Miejsca oraz metody wymagające poświęcenia większej ilości czasu na wywiercenie otworów.

W Cut Precision staramy się podchodzić indywidualnie i w pełni profesjonalnie do każdego zlecenia. Jednak istnieją przypadki, w których z góry jesteśmy nastawieni na dłuższy czas realizacji. Przygotowanie jednego otworu w ścianach będzie bardziej złożone w przypadku prac w wykończonym lokalu, ponieważ musimy szczególnie uważać, aby uniknąć uszkodzeń budynku. Do równie wymagających zleceń należy profesjonalne wiercenie otworów w stropie betonowym w pozycji odwróconej z dołu do góry. Nasz fachowiec z Cut Precision musi zamocować urządzenia do góry nogami.
Czasami więc wykonanie jednego odwiertu zajmuje nam od 10 do 15 minut, a innym razem nieco dłużej. Dlatego też to, ile czasu potrzeba na wywiercenie jednego otworu w ścianie lub stropie betonowym jest kwestią indywidualną.

 

Jeśli potrzebujesz wywiercić otwór w betonie, zapraszamy do wysłania zapytania.

Więcej
artykułów