FAQ

Cena usług wiercenia jest bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników.

Najprościej jest wyliczyć wiercenie otworów w betonie w budynkach, które są w stanie deweloperskim, w których nie jest wymagane pełne zabezpieczenie powierzchni tak, jak ma to miejsce w przypadku domów lub mieszkań już wykończonych.

Oferty cenowe będą różniły się w zależności od średnicy wierconego otworu.

Najbardziej popularnymi średnicami są fi 132 mm i fi 162 mm (otwory pod kanały wentylacyjne). W zależności od lokalizacji ceny mogą być wyższe lub niższe.

 

Wpływ na cenę mają również takie czynniki jak:

– odległość do miejsca inwestycji

– ilość wykonanych otworów

– średnica wykonywanych otworów

– rodzaj wierconego podłoża

– wiercenie na większych głębokościach

– niestandardowe godziny pracy

– wiercenie pod kątem

– warunki realizacji (na wysokościach, gdzie wymagane jest rusztowanie lub zwyżka)

– trudno dostępne miejsca

– w przypadku lokali już wykończonych, ilość i czas zabezpieczeń przed ew. uszkodzeniem.

W przypadku wiercenia prostych otworów w stropie lub ścianie wystarczą umiejętności manualne, wiertnica wraz ze statywem, koronka diamentowa o wymaganej średnicy, dostęp do wody i zasilania elektrycznego. Wszystkie te elementy można dostać w lokalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego z wyjątkiem prądu i wody;)

Oczywiście trzeba mieć pod ręką wiertarkę z udarem tak żeby wywiercić otwór pod kotwę mechaniczną przy użyciu której będziemy mogli zamocować statyw od wiertnicy do podłoża. Ponieważ większość koronek diamentowych w trakcje wiercenia otworów w betonie jest chłodzona właśnie wodą więc wystarczy podłączyć się do wiertnicy zwykłym wężem ogrodowym ze szybko złączką. Trzeba pamiętać również o zakupie kilku kotew mechanicznych zazwyczaj można je kupić w tej samej wypożyczalni.

Technika diamentowa ma tą przewagę, że większość pracy wykonuje się na mokro tzn. segmenty diamentowe w koronkach w trakcje wiercenia są chłodzona wodą w związku z czym nie występuje nawet najmniejsze zapylenie. Dzięki tej metodzie możemy bez problemu wiercić otwory w budynkach już zamieszkałych.

Montaż statywu do ściana czy stropu można zamocować na 3 sposoby, wszystko zależy od podłoża.

  1. Najszybciej poradzimy sobie z montażem statywu do ściany lub stropu wykonanego z żelbetonu (betonu zbrojonego). Wykorzystamy do tego kotwę mechaniczną którą wbijamy do wcześniej wywierconego otworu. Średnica otworu zależy od tego jakimi kotwami dysponujemy, najczęściej są to kotwy 16 lub 20 mm

 

  1. Kolejnym sposobem zamocowania statywu jest kotwa chemiczna, którą wykorzystujemy w momencie niestabilnego lub bardzo kruchego podłoża. Po wywierceniu otworu montażowego aplikujemy kotwę chemiczną i wkręcamy w otwór pręt gwintowany o średnicy min 16 mm. Po związaniu kotwy (czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych, im zimniej tym kotwa będzie dłużej wiązała) Przy temperaturze około 20’C czas schnięcia to min 30 minut. Na tak przygotowany pręt gwintowany możemy zamocować statyw. Należy pamiętać, że otwór do zaaplikowania kotwy chemicznej powinien być większy niż pręt gwintowany, np. na pręt 16 mm wiercimy otwór o średnicy 20 mm

 

  1. Ostatnim sposobem zamocowania statywu jest płyta próżniowa, inaczej płyta działająca podciśnieniowo. Płyta próżniowa zadziała wyłącznie we współpracy z pompą próżniową. Płytę możemy użyć wszędzie tam, gdzie nie możemy mechanicznie lub chemicznie zamocować statywu. Umożliwia ona mocowanie statywu do powierzchni bardzo płaskich i stabilnych, takich jak gładka posadzka betonowa, płytki podłogowe, różnego rodzaju gresy, marmury z niedużą ilością fug.

Zawsze przed każdym wierceniem sprawdzamy bardzo szczegółowo miejsce wiercenia za pomocą specjalistycznych wykrywaczy.

Oferty zazwyczaj sporządzamy po wcześniejszych oględzinach inwestycji, w niektórych przypadkach jesteśmy w stanie przesłać ofertę na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta bądź po krótkiej rozmowie telefonicznej. Po akceptacji oferty ustalamy termin i czas wykonania usługi.

Samo wywiercenie otworu nie trwa długo i w zależności od średnicy wierconego otworu może to być od 5 do 10 minut zakładając średnice od 50 do 162 mm i grubość stropu około 16 cm. Najwięcej czasu poświęca się całej związanej z wierceniem logistyce, czyli na ustawienie, przygotowanie i zamocowanie statywu do wiertnicy oraz zabezpieczenie wszystkich niezbędnych elementów przed ewentualnym uszkodzeniem.

Możemy wiercić praktycznie na każdą głębokość. Po prostu podaj szczegółowe informacje o swoich potrzebach w naszym formularzu.

Jesteśmy w stanie przewiercać powierzchnie betonowe, prefabrykowane, blokowe, ceglane, kamienne, granitowe i wszystkie materiały budowlane dostępne na rynku.

Tak, możemy wiercić pod kątem.

Podczas wiercenia rdzeniowego możemy wykonać otwory o średnicy od 12mm do 1000mm. Jeśli potrzebujesz większego okrągłego otworu, możemy wykonać taki otwór ściegiem.

Wiercenie rdzeniowe to rodzaj usługi, w której wiertło służy do usuwania cylindra materiału, zwanego „rdzeniem” co w efekcie daje nam równy cylindryczny otwór o różnych średnicach.