Czy w trakcie wiercenia otworu w betonie występują wibracje, które mogą spowodować pęknięcia ścian lub tynków?

img

Data

Wielu Klientów korzystających z naszych usług zmaga się z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa wykonywanych prac.
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu otworów w materiale zbrojonym gwarantujemy, że wiercenie koronką diamentową odbywa się bez zbędnych zagrożeń i w pełni bez udarowo. Aby jednak przekonać Państwa, że podczas usługi nie występują niebezpieczne wibracje, przedstawiamy nasze porady dotyczące wykonywania otworów
w betonie. Zachęcamy do zapoznania się z wykorzystywanymi przez nas metodami oraz korzyściami płynącymi z użycia koronki diamentowej.

 

Jakie zagrożenia mogą występować podczas wiercenia otworów metodą udarową i dlaczego należy jej unikać?

 

Jedną z najbardziej tradycyjnych metod wykonywania otworów w materiale zbrojonym jest technika udarowa. Polega ona na wykorzystaniu specjalnej wiertarki pneumatycznej lub hydraulicznej. Niestety, podczas prac wykonywanych z jej użyciem mogą występować następujące zagrożenia i niedogodności:

– duże zapylenie,
– konieczność ręcznego usuwania urobku,
– duża ilość wibracji i hałasu.

Powyższe zjawiska, w szczególności ostatnie, mogą doprowadzić do pęknięcia powierzchni. Dlatego w Cut Precision doradzamy wiercenie w betonie bez udaru z wykorzystaniem koronki diamentowej.

 

Bezpieczne wiercenie otworów w betonie bez udaru – czy jest możliwe?

 

Znają już Państwo zagrożenia występujące podczas wiercenia otworów w betonie. Czas więc zadać sobie pytanie, czy ich całkowite uniknięcie jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak, na co dowodem są bez udarowe prace wykonywane w Cut Precision! Dzięki metodzie doradzanej naszym Klientom, która wykorzystuje koronki diamentowe, jesteśmy w stanie uniknąć zagrożeń występujących podczas tradycyjnego kłucia młotem i nie naruszyć konstrukcji budynku.

Metoda wykorzystująca koronki diamentowe, czyli gwarancja bez udarowego wiercenia otworów w betonie!

Jak dokładnie przebiega usługa wykonywana w Cut Precision, czyli wiercenie w betonie? Porady naszych specjalistów, dotyczące wykorzystania bezpiecznych narzędzi oraz systemu chłodzenia wodą i redukcji wibracji, doprowadzają do bezpiecznego wykonania usługi w budynkach mieszkalnych, firmowych czy innych obiektów użyteczności publicznej bez obawy o naruszenie ich statyki.

Więcej
artykułów