Jak wykonać otwór w ścianie betonowej lub innego materiału pod rekuperator ścienny

Jak wykonac otwor w scianie betonowej

Data

Istnieje skuteczny sposób na odprowadzanie zużytego powietrza poza dom i jego lepszą cyrkulację we wnętrzu Twojego miejsca zamieszkania. Jest nim rekuperacja ścienna – rozwiązanie coraz powszechniej oferowane przez firmy, które polega na montowaniu urządzeń do wentylacji na ścianie budynku. Aby prawidłowo je zainstalować należy jednak uprzednio wykonać otwór w betonie lub innym materiale o odpowiedniej średnicy z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. W tym artykule dowiedzą się Państwo jak przebiegają takie prace i czy warto inwestować w takie rozwiązanie w swoim domu lub mieszkaniu!

Dlaczego warto postawić na instalację profesjonalnej rekuperacji ściennej w swoim domu?

Zależy Państwu na ograniczeniu strat ciepła lub zadbanie o sprawną wymianę zużytego powietrza na świeże w wybranych wnętrzach? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie rekuperator ścienny. Ale czy aby na pewno warto w niego inwestować i wykonywać specjalny otwór w betonie lub innym materiale w celu jego instalacji? Zdecydowanie tak, a przemawiają za tym takie korzyści, jak:

  • niższa cena w stosunku do centralnego systemu rekuperacji,
  • poprawienie jakości powietrza i oczyszczanie go z zanieczyszczeń oraz alergenów,
  • większy komfort życia dzięki stałemu dostępowi do świeżego powietrza.

Wiercenie otworów w ścianie pod rekuperator – jak powinno przebiegać i o czym warto pamiętać?

Wiedzą już Państwo, czy i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie – czas więc skupić się na tym jak wykonać otwór w ścianie betonowej lub innym materiale pod rekuperator ścienny. Do wykonania takiego otworu należy użyć wiertła diamentowego koronkowego o średnicy większej od średnicy urządzenia. Wolną przestrzeń powstałą wskutek takiego działania należy wypełnić pianką tak, aby zapobiec skraplaniu się wody. Warto również pamiętać, żeby wpust został wywiercony pod lekkim kątem minimum 5 stopni w kierunku zewnętrznym po to, aby skropliny grawitacyjnie spływały na zewnątrz budynku.

W celu wykonania takich otworów pod rekuperację warto skorzystać z pomocy specjalistów – na przykład z firmy Cut Precision, która zajmie się ich wywierceniem w betonie lub innych materiałach takich jak kamień, cegła czy granit.

Skontaktuj się z nami już dziś i zapytaj o wycenę. Kliknij tutaj,  aby wysłać wiadomość.

Więcej
artykułów